--->

بازگشت به لیست
 اثرات لغو تحریم ها:

اثرات لغو تحریم ها:

 اثرات لغو تحریم ها:

با لغو تحریم‌ها، تحول جدی در حمل و نقل دریایی و تجارت بین الملل اتفاق می‌افتد چون یکی از خطوط مهم تجارت خارجی ما خط اروپا بود که غیر فعال شده است

محمدحسین داجمر با بیان این‌که با توجه به بحث تحریم، جهت و نوع تجارت ایران تغییر کرده است، اظهار کرد: وضعیت حمل و نقل ما متاثر از تجارت خارجی است و خط اروپایی ما به عنوان یکی از مهم ترین خطوط حمل و نقلی حدود 48 سال و از بدو تاسیس کشتیرانی فعال بوده که غیرفعال شده است و در کنار آن خط آمریکا نیز از دیگر خطوط مهم بود که تقریبا از اوایل پیروزی انقلاب غیر فعال شد

وی با بیان اینکه حجم بسیار زیادی از ترددها از طریق خط اروپایی صورت می گرفت، گفت: با لغو تحریم ها تجارت خارجی کشور به روال عادی برمی‌گردد و حجم آن نیز افزایش چشم گیری خواهد یافتداجمر با بیان اینکه زمانی کشور آلمان جزو اولین کشورهایی بود که در بحث تجارت با آن‌ها تعامل داشتیم ولی در حال حاضر کشورهای شرقی مثل چین و هند طرف اول معامله با ایران شده‌اند، گفت: با لغو تحریم ها میزان تجارت خارجی افزایش یافته و با فعال شدن خط اروپایی در بحث حمل و نقل دریایی به حجم بالایی از تجارت خارجی دست پیدا خواهیم کرد.

تاثیر تحریمها روی نفتکش های دریایی:

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: سن متوسط ناوگان نفتکشهای دریایی ایران هشت سال است و در شرایط تحریم، هم سن نفتکشها کاهش و هم کیفیت آنها افزایش یافت.

علی اکبر صفایی گفت: این ناوگان، سال گذشته بیش از 120 میلیون تن نفت ایران را عمدتا به بازارهای آسیایی منتقل کرد.

وی افزود: گرچه بخاطر تحریم، در چند سال اخیر نفت به اروپا صادر نشد اما ناوگان دریایی ایران با تمام ظرفیت فعالیت و نفت تولیدی ایران را به کشورهای دیگر و عمدتا در آسیا منتقل کرد.

صفایی افزود: ناوگان نفتکش های دریایی ایران در شرایط بسیار خوبی است و با لغو تحریمها در تیر ماه، بنادر اروپایی بسیار علاقه مند به حضور نفت کش های ایرانی هستند.

وی تاکید کرد : مشتریان سابق نفت ایران منتظر لغو تحریمها هستند و از همین الان مذاکرات را با ما آغاز کرده اند.
 

با توجه به مثبت بودن نتایج مذاکرات اخیر در سال 94 برنامه جدید بازگشت نفتکش‌های ایرانی به اروپا اعلام شد:

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با اشاره به آغاز مذاکرات با کشورهای اروپایی برای بازگشت نفتکش ایرانی به پایانه‌های نفت اروپایی، گفت: علی اکبر صفایی با اشاره به انتشار بیانیه مشترک هسته ای جمهوری اسلامی ایران و گروه 1 5، گفت: پیش بینی می شود در صورت توافق نهایی تا تیر ماه سال جاری امکان تعلیق کامل تحریم‌های بین‌المللی و خارجی فراهم شود ظرفیت حمل دریایی نفت ایران به ۱۰۰ میلیون تن در سال افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با تاکید بر اینکه هر چند هنوز توافق نهایی امضا نشده و ساز و کار لغو تحریم‌ها هم مشخص نشده است، تصریح کرد: توافق اولیه و مقدماتی در تعیین و ترسیم مسیر ناوگان نفتکش ایران برای ورود به بازارهای بین‌المللی، پیگیری لغو تحریم‌ها و همچنین اقدامات آتی نیز موثر خواهد بود.

این مقام مسئول در تشریح مهمترین برنامه نفتکش ایران در صورت لغو کامل تحریم‌های بین‌المللی، اظهار داشت: در راستای مذاکرات هسته‌ای و پیش بینی احتمال لغو تحریم‌ها، برنامه ریزی لازم با کشورهایی اروپایی برای انتقال نفت خام و تردد در بنادر تمامی کشورها انجام داده است.

وی با یادآوری اینکه برای تحقق این برنامه منتظر امضای توافق نهایی و مشخص شدن زمان و چگونگی لغو کامل تحریم‌ها هستیم، اظهارداشت: درحال حاضر ناوگان کشتی‌های نفتکش ایران یکی از بزرگترین و جوان ترین ناوگان‌های حمل مواد نفتی در جهان است.

صفایی با بیان اینکه شرکت ملی نفتکش ایران آمادگی دارد تا مجددا فعالیت خود را در بازارهای اروپایی از سرگیرد، البته برنامه ریزی‌ها برای ورود به این بازار به گونه ای خواهد بود که به حمل نفت خام صادراتی کشور لطمه ای وارد نشود، یادآور شد: این ظرفیت همواره مورد توجه شرکت‌های نفتی بین‌المللی که قبل از تشدید تحریم ها، از مشتریان اصلی نفتکش ایران بوده اند، قرار داشته و آنها از ورود دوباره این شرکت به بازارهای اروپایی استقبال خواهند کرد.

توان و ظرفیت های نفت کش ایران پس از رفع تحریم ها:

ناوگان کشتی های نفتکش ایران شامل حدود ۶۰ فروند کشتی VLCC است که بیشتر آنها غول پیکر بوده و در مجموع ظرفیت حمل بیش از ۱۰۰ میلیون تن محموله نفتی را دارا هستند و هم اکنون حمل نفت خام صادراتی کشور را به مقاصد بین‌المللی را برعهده دارند.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران : البته با برنامه‌های توسعه ای پیش بینی شده، در آینده نزدیک تعداد این کشتی ها و به تبع آن ظرفیت ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران افزایش می یابد تا با گشوده شدن بازارهای اروپا، بتوانیم همچون گذشته بدون هیچ کمبودی در این بازار ایفای نقش کنیم.

در اینجا به برخی از مهمترین تحریم‌هایی که خارج از شورای امنیت وضع شده‌اند و احتمالاً آثار گسترده‌تری نیز داشته‌اند، اشاره می‌شود.:

1.تحریم صادرات بنزین (تحریم آمریکا)
2. تحریم شرکت‌هایی که با ایران مبادله تجاری داشته باشند (تحریم آمریکا)
3. تحریم پست بانک، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، شرکت‌های بیمه‌ای، نفتی و انرژی دولتی در ایران (تحریم آمریکا)
4. تحریم کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (تحریم اتحادیه اروپا و کانادا)
5. تحریم شرکت‌های مختلف کشتیرانی بین‌المللی به علت ارتباط با ایران (تحریم اتحادیه اروپا و آمریکا)
6. تحریم شرکت‌ هواپیمایی ایران ایر (تحریم آمریکا)
7. بیش از 180 موسسه، شرکت و افراد مربتط با فعالیت‌های هسته‌ای (تحریم اتحادیه اروپا)
8. تحریم بانک مرکزی (تحریم آمریکا)
9.تحریم خرید نفت از ایران (تحریم اتحادیه اروپا)
10. تحریم شرکت ملی نفتکش، کشتی‌ها و موسسات وابسته به این شرکت (تحریم آمریکا)

در اخر نگاهی بیاندازیم به حوزه فعالیت برخی شرکت های صنعت دریایی کشور:

حخزر :

شرکت کشتیرانی دریای خزر در سال 1365 تحت عنوان شرکت سهامی به ثبت رسید و در سال 1385 در منطقه آزاد تجاری صنعتی بندر انزلی قرار گرفت.شرکت فعالیت خود را در سال 1371 آغاز نموده است.

تعداد ناوگان ملکی شرکت 16 فروند با ظرفیت 75059 تن و استیجاری 6 فروند می باشد که در کل ظرفیت حمل ناوگان 93500 تن است.

میزان کالای حمل شده در بنادر شمالی (انزلی،امیرآباد،نوشهر و فریدونکنار) 3134 هزار تن کرایه بوده که سهم شرکت از کل حمل و نقل دریایی در حوزه دریای خزر 29 درصد است که نسبت به سال 91 افزایش 8 درصدی را نشان می دهد. 28 درصد از آن مربوط به بارگیری و 30% تخلیه است. . که این رقم در سال 91 برابر 21 درصد بوده است.طبق آمار گمرک میزان واردات در بنادر شمالی بویژه در بندر امیرآباد افزایش چشمگیری داشته است پیش بینی می شود در سال 94 به دلیل تحریم های اعمال شده به روسیه همکاری های ایران و روسیه افزایش یافته که خود سبب افزایش صادرات بیشتر از حوزه دریای خزر خواهد شد.

1-1-کلیات

شرکت سینا در اسفند ماه سال 66 با نام شرکت بناد بار انداز به منظور انجام عملیات تخلیه، بارگیری و خدمات بندری محصولات وارداتی در بنادر گمرکات کشور توسط بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی تاسیس گردید.

-عملیات شرکت

2-1-بنادر فعالیت شرکت و رقبا

در حال حاضر این شرکت تنها اپراتور تخلیه و بارگیری کالا در بنادر بوشهر و نوشهر بوده و صد درصد عملیات این بنادر و بیش از 50% عملیات بندر امام خمینی را بر عهده داشته و همچنین قرارداد 25 ساله کانتینری در بندر بوشهر که از ابتدای سال 90 آغاز گردیده و قراردا یکساله در خصوص ارائه خدمات کانتینری در ترمینال شماره 2 پایانه کانتینری بندر شهید رجایی که از بنادر مهم کشور می باشد را دارد . 

حکشتی:

شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال 1346 تأسیس شد و فعالیت حمل ونقل دریایی خود را در سال 1347 با به کارگیری دو فروند کشتی کوچک در حوزه خلیج فارس و چهار فروند کشتی اقیانوس پیما اغاز کرد.

در حال حاضر گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با حدود نیم قرن فعالیت درخشان در صنعت جهانی حمل ونقل دریایی و با دارا بودن شبکه بین المللی مطمئن و توانایی ارائه خدمات متنوع حمل ونقل، سریع و فراتر از انتظارات مشتریان، به عنوان یک شریک جهانی شایسته برای صاحبان کالا و مشتریان خود شناخته می شود.

  • ناوگان

گروه با دارا بودن ناوگانی مقتدر و متنوع از انواع کشتیهای اقیانوس‌پیما و شناورهای خدماتی با ظرفیتی متناسب با نیاز بازار، در کلیه مسیرهای بین‌المللی، مشغول به فعالیت میباشد و جهت حملونقل کالا به بسیاری از بنادر مهم جهان تردد کرده و به ارائه خدمات متنوع و مدرن همچون سرویسهای Door-to -Door می‌پردازد.

  • تجارت

گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای کسب سهم مناسبی از بازار حملونقل دریایی، همواره تلاش خود را برای توسعه فعالیت در عرصه جهانی به کار گرفته و در این راستا خطوط کشتیرانی مختلفی را از منطقه خلیج‌فارس به کلیه بنادر کشورهای آسیایی، بنادر کشورهای واقع در جنوب دریای مدیترانه، آمریکای لاتین و همچنین آفریقا دایر کرده و توانسته است جایگاه ویژهای را در بخش حمل کانتینری در منطقه به خود اختصاص دهد.

  • ساختار

گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اقدام به سازماندهی ساختار شرکت بر مبنای هلدینگ کرده به عنوان بزرگ‌ترین هلدینگ حملونقل کشور با بهره‌مندی از شبکه گسترده دفاتر نمایندگی در سراسر جهان، توانایی ارائه کلیه خدمات حملونقل دریایی به طیف وسیعی از مشتریان را دارا می باشد. اکنون، شرکت هلدینگ تمامی عملیات تخصصی از مدیریت فنی شناورها گرفته تا عملیات بازرگانی آنها را به بازوهای تخصصی خود واگذار کرده است.

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده 6 اساسنامه عبارتست از :

1-خرید , اداره , راهبری , اجاره و فروش هر نوع کشتی و شناور باری برای هر منظور اعم از حمل و نقل بار ,مسافر ,سوخت رسانی و نظایر آن.

2-تصدی هرگونه فعالیت مکمل بند 1

3-قبول نمایندگی و اعطای نمایندگی.

4-انواع سرمایه گزاری در امر ساخت انواع کشتی و شناور و...

لازم به ذکر است با آنکه کشتيراني جمهوري اسلامي ايران در سال جاري با تحريم و رکود بازار مواجه بود اما خوشبختانه سهام اين شرکت در سه سال اخير با افزايش 300 درصدي همراه بوده است.

حتاید:

شرح فعالیت خدمات دریایی تایدواتر خاور میانه

زمينه هاي فعاليت شركت عبارتند از:

- اجراي هرگونه خدمات كشتيراني از جمله نمايندگي خطوط كشتيراني - انجام عمليات هيدروگرافي ولايروبي - انجام عمليات راهنمايي كشتي ها وامور يدك كشي، طراحي مشاوره - اجراي پروژه هاي عمراني ساخت سازه هاي دريايي - انجام امور سوخت وآب رساني وتداركاتي به كشتي ها در كليه بنادر وآب هاي كشور ونيز حمل سوخت وآب براي جزاير - انجام هرگونه خدمات بندري از جمله تخليه وبارگيري عمليات كانتينري بارشماري باربندي و ترخيص كالا در كليه بنادر ومبادي ومرزهاي گمركي - انجام هرگونه عمليات از جمله تاسيس شركت هاي فرعي و وابسته خريداري و تملك سهام شركت هاي ديگر.

در اخر اشاره ای داریم به صحبت های رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل در گردهمایی سالانه مدیران ارشد گروه :

افزایش 22 درصدی حمل کالا در گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در سال 93 با جابه‌جایی 33 میلیون تن کالا که نسبت به سال قبل 22 درصد افزایش نشان می‌دهد رکورد جدیدی به جای گذاشت.

به گزارش خبرنگار ما، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که در گردهمایی مدیران ارشد گروه کشتیرانی در تاریخ 25 اسفند ماه سخن می‌گفت با اشاره به این مطلب به تشریح فعالیت‌های گروه در سال 93 پرداخت و گفت: عملکرد بخش کانتینر از نظر واردات و صادرات کالا 21 درصد و در بخش حمل فله و کالای عمومی 30 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
آقای داجمر تعداد کشتی‌های ناوگان را در حال حاضر 157 فروند با ظرفیت بیش از 5.2 میلیون تن اعلام کرد و گفت: گروه کشتیرانی در تعداد سفر 23 درصد و در کرایه حمل 11 درصد افزایش عملکرد داشته که در نوع خود در شرایط موجود کم‌نظیر است. وی در ادامه عملکرد شرکت‌های گروه را در سال 93 مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت:

کشتیرانی دریای‌خزر به میزان حمل 2.2 میلیون تن دست یافت که نسبت به سال 92 حدود 11 درصد افزایش نشان می‌دهد. این شرکت در تعداد سفرهای انجام شده 20 درصد و در میزان حمل نیز با 26 درصد رشد مواجه بوده است.

کشتیرانی والفجر با جابه‌جایی 2.7 میلیون تن کالا، رشد 33 درصدی نسبت به سال قبل داشت افزود: از سوی دیگر شرکت کشتیرانی پتروشیمی نیز با رشد 99 درصدی در جابه‌جایی کالا، 86 درصد در کرایه حمل و 106 درصدی در تعداد سفرها، عملکرد قابل قبولی را از خود به جای گذاشت.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران فعالیت شرکت خدمات دریایی و مهندسی کشتیرانی قشم را در سال 93 مثبت ارزیابی کرد و یادآور شد: این شرکت موفق به حمل 4.7 میلیون تن کالا شده است.
به گفته آقای داجمر شاخص قیمت سهام شرکت‌های گروه کشتیرانی در سال 93 مثبت بوده و از اعتبار مناسبی در تالار بورس برخوردار بوده است.


رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در ادامه اظهار داشت: با خرید و به کارگیری 4 فروند شناور فراساحل توسط کشتیرانی والفجر در سال 1393 این شرکت در مجموع دارای 6 فروند کشتی فراساحل ‌است که این تعداد در اوایل سال 1394 و با ورود دو فروند کشتی خریداری شده دیگر به 8 فروند افزایش خواهد یافت.


وی ادامه داد: به این ترتیب و با اجرای این برنامه راهبردی، گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران جوان‌ترین و مدرن‌ترین ناوگان فراساحل کشور را دارا خواهد بود.


وی سرمایه‌گذاری و توسعه پایانه صادراتی و ترانزیتی مراغه، توسعه فعالیت‌های بندر سالیانکا و راه‌اندازی سیلوی‌های غلات، توسعه فعالیت‌های سوخت‌رسانی در منطقه از طریق مشارکت با طرف‌های خارجی و خرید و به کارگیری یک فروند کشتی سوخت‌رسان، ساخت مخازن ذخیره‌سازی سوخت در منطقه سلخ قشم، توسعه فعالیت‌های مربوط به تعمیرات ادواری در یارد تعمیراتی پرشیاهرمز و تعمیر 53 فروند انواع کشتی در سال 1393 و پیگیری اجرای طرح ایرانیزه کردن فرایند نیروی‌انسانی بخش تانکر کشتی‌های گروه، واگذاری سهام ترجیحی کارکنان از طریق پرداخت نقدی بدهی‌ها به سازمان خصوصی‌سازی و اخذ مبالغ از طریق اقساط از کارکنان را از دیگر فعالیت‌های گروه کشتیرانی عنوان کرد.

وضعيت تخليه و بارگيري کالا در بنادر کشور طي سال ۹۳:

افزايش 22 درصدي تخليه و کاهش 4.9 درصدي بارگيري کالاهاي غيرنفتي

موج- فعاليت تخليه و بارگيري کالاهاي غيرنفتي و فرآوردههاي نفتي ۱۷ بندر ايران در سال ۹۳ با افزايش ۵ درصدي نسبت به سال ۹۲ به ۱۴۶ ميليون و ۳۶۱ هزار و ۱۳۷ تن رسيد که بيش از هفت ميليون تن افزايش نشان ميدهد.

به گزارش خبرگزاري موج، بر اساس آمار سازمان بنادر و دريانوردي درباره خلاصه عملکرد بنادر ايران، افزايش عملکرد بنادر در سال گذشته مديون کالاهاي غيرنفتي است؛ زيرا تخليه و بارگيري فرآوردههاي نفتي نه تنها افزايش نداشته، بلکه حدود 128 هزار تن کاهش هم داشته است.

از کل آمار تخليه و بارگيري در بنادر ايران، حدود 102 ميليون و 357 هزار تن سهم کالاهاي غيرنفتي با افزايش 7.5 درصدي نسبت به سال 92 و حدود 44 ميليون متعلق به فرآوردههاي نفتي با 0.3درصد کاهش بودهاست.

تخليه کالاهاي غيرنفتي در سال 92 با نه ميليون و 688 هزار و 324 تن تغيير مثبت به 52 ميليون و 631 هزار و 292 تن رسيد و توانست افزايش 22.6 درصدي را ثبت کند. همچنين بارگيري اين نوع کالاها در بنادر براي سال 93 حدود 49 ميليون و 725 هزار و 872 تن ثبت شد که حکايت از کاهش 2.5 ميليون تني دارد و با افت عملکرد 4.9 درصدي مواجه شد.

در سال گذشته واردات کالاهاي غيرنفتي در بنادر ايران به 41 ميليون و 11 هزار و 963 تن رسيد و افزايش 16.7 درصدي را تجربه کرد؛ اما در نقطه مقابل آن صادرات کالاهاي غيرنفتي با 6.8 درصد کاهش به 41 ميليون و 298 هزار و 753 تن رسيد و اين روند موجب شد تا صادرات کالاهاي غيرنفتي از بنادر که پيشرو واردات از اين طريق بود، در سال 93 همتراز با واردات ثبت شود.

*افزايش ترانزيت کالاهاي غيرنفتي

ترانزيت کالاهاي غيرنفتي در بنادر ايران نيز در سال 93 با افزايش 116.8 درصدي به مرز شش ميليون تن رسيد. همچنين کاپوتاژ اين کالاها با افزايش 4.9 درصدي به 9.4 ميليون تن و ترانشيپ با جهش هشت درصدي به 2.3 ميليون تن بالغ شد.

تخليه و بارگيري کالاهاي غيرنفتي و فرآوردههاي نفتي در اسفند 93 حدود 4.5 درصد کاهش يافت، به گونهاي که تخليه کالاهاي غيرنفتي افزايش 22 درصدي و بارگيري آن افت 22.7 درصدي را ثبت کرد. همچنين تخليه فرآوردههاي نفتي 7.4 درصد افت و بارگيري اين فرآوردهها افزايش 0.1 درصدي داشت.

عملکرد بنادر در حوزه تخليه و بارگيري فرآوردههاي نفتي در 12 ماهه سال 93 با کاهش اندک 0.3 درصدي به حدود 44 ميليون تن رسيد که از اين مقدار سهم تخليه با کاهش 4.5 درصدي به 22 ميليون و 691 هزار و 999 تن و سهم بارگيري با افزايش 4.6 درصدي به 21 ميليون و 311 هزار و 975 تن است.

بر اساس اين گزارش، واردات فرآوردههاي نفتي در سال 93 از طريق بنادر با رشد 11.7 درصدي به يک ميليون و 732 هزار و 424 تن رسيد. در همين راستا، خوشبختانه صادرات فرآوردههاي نفتي با 21.9 درصد افزايش به 11 ميليون و 56 هزار و 46 تن بالغ شد.

بر خلاف واردات و صادرات فرآوردههاي نفتي از بنادر در سال 93، ترانزيت با افت 3.1 درصدي به حدود 5 ميليون تن و کابوتاژ با افت 7.7 درصد به 26.180 ميليون تن رسيد.

سخن آخر:

بعد از ماهها گفتگو و چانه زنی بر سر مسائل هسته ای ایران و تحریم های غرب علیه جمهوری اسلامی ایران در لوزان تفاهم هسته‌ای بین ایران و اعضای گروه 1 5 حاصل شد. بخشی از تفاهم‌نامه که بر اقتصاد ایران تاثیرگذار خواهد بود، به این شرح است: براساس راه‌حل‌های به‌دست‌آمده، پس از اجرایی‌شدن برنامه جامع اقدام مشترک، تمامی قطعنامه‌های شورای امنیت لغو خواهد شد و همه تحریم‌های اقتصادی و مالی چندجانبه اروپا و یک‌جانبه آمریکا از جمله تحریم‌های مالی، بانکی، بیمه، سرمایه‌گذاری و تمامی خدمات مرتبط با آنها در حوزه‌های مختلف از جمله نفت، گاز، پتروشیمی و خودرو‌سازی فورا لغو خواهند شد. همچنین تحریم‌ها علیه اشخاص حقیقی و حقوقی، سازمان‌ها، نهادهای دولتی و خصوصی تحت تحریم‌های مرتبط هسته‌ای ایران از جمله؛ بانک مرکزی، سایر موسسات مالی و بانکی، سوییفت، کشتیرانی و هواپیمایی جمهوری‌اسلامی و کشتیرانی نفت به‌طور همه‌جانبه فورا برداشته خواهند شد مسلما با برداشتن تحریم ها اقتصاد ایران روزهای روشنی را در پیش رو خواهد داشت

یقینا حذف تحریم ها هزینه های سرمایه گذاری رو کاهش خواهد داد.در مرحله اول که تبدیل سرمایه های ارزی به ریال است و آزاد شدن منابع بلوکه شده کشور است اقتصاد را به تحرک وا می دارد از سویی رفع محرومیت ها و محدودیت ها برای کشتیرانی ،صنعت بانکداری و بیمه موجب گردش اقتصادی و مالی حداکثری در کشور خواهد شد بنابراین هزینه های تولید و سرمایه گذاری کاهش می یابد و تولید کنندگان در دراز مدت توان مقابله با رقبای خارجی را به دست می آورند.

در مورد صنعت کشتیرانی:

طبق جدیدترین صحبت های محمد حسین داجمر / مدیرعامل کشتیرانی ایران درحال‌حاضر ظرفیت کشتیرانی ایران حدود ۵/۵ میلیون دی.دبلیو.تی است اما مسئله اصلی در سفارشات، کشتی‌هایی است که به کشور کره جنوبی سفارش داده شده بود. پیش از تحریم‌ها حدود ۲۰فروند کشتی برای ساخت به کره جنوبی سفارش داده شده اما به علت تحریم‌ها ساخت آنها متوقف شد که اگر تحریم‌ها برطرف شود ساخت آنها از سر گرفته خواهد شد و با افزایش ظرفیت نیز روبه‌رو می‌شویم و با وجود مشکلاتی که تحریم‌ها ایجاد کردند خوشبختانه پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است با وجود اینکه در زمینه تجارت و قطعات با تحریم‌هایی مواجه بوده‌ایم اما ناوگان کشتیرانی کشور در طول این مدت سرپا مانده است و توانستیم از توان داخلی در ساخت کشتی، ایجاد تعمیرگاه‌ها و بیمه داخلی استفاده کنیم و هر آنچه مورد تحریم قرار گرفته بود تا ناوگان کشتیرانی را فلج کند با توان داخلی جایگزین کنیم.

درحال‌حاضر ناوگان کشتیرانی نقش عمده‌ای در حمل‌ونقل تجاری ایفا می‌کند به گونه‌ای که تقریبا ۱۰۰درصد صادرات نفت از طریق ناوگان کشتیرانی و حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد صادرات کالاهای خشک از طریق این ناوگان انجام می‌شود.

در طول این سال‌ها بنادر خالی نیز در کشور وجود داشته اما با رفع تحریم‌ها به طور قطع این ظرفیت‌ها نیز فعال خواهد شد. در این میان صندوق توسعه صنایع دریایی در توسعه این صنعت نقش موثری دارد که متاسفانه در طول این سال‌ها به این صندوق کم‌توجهی شده است اما خوشبختانه امسال رقمی در بودجه کشور برای این صندوق در نظر گرفته شده است که امیدواریم در امسال این صندوق فعال شود و در بخش توسعه صنایع دریایی به کار گرفته شود ضمن آنکه طرح جامع توسعه بنادر کشور نیز تدوین شده است. این شرایط در حالی است که در دولت قبل شاهد توسعه چندانی در حوزه بنادر کشور نبودیم و به علت تحریم‌ها فعالیت‌ها کاهش یافته بود.

اما درحال‌حاضر بنادری که در غرب سرمایه‌گذاری شده است تجهیز نشده و با وجود این که ظرفیتی که در توان بخش غیردولتی است باید واگذار شود هنوز وزارت راه و شهرسازی نسبت به این مسئله اقدام نکرده و با اینکه تجهیز این بنادر در دستور کار دولت قرار گرفته، به علت نبود بودجه هنوز کاری پیش نرفته است. کشتیرانی در سخت‌ترین شرایط توانسته کار را پیش ببرد اما به طور قطع با گشایش در امور، کارها سریع‌تر پیش خواهد رفت.

خبر خوبی که امروز منتشر شد ، خبر قرارداد 8 ميليارد دلاري ژاپن با کشتي‌داران براي بيمه واردات نفت از ايران بود. که نشان از شروع رقابت کشورها برای ورود به ایران است . به گزارش فارس دولت ژاپن با يک کشتي‌دار اهل اين کشور قراردادي 8 ميليارد دلاري امضاء‌ کرده تا اعتبار لازم براي بيمه کشتي‌هاي حامل نفت وارداتي از ايران تأمين شود.

 

جلسه بررسی و تبادل نظر درخصوص شیوه مدیریت مراکز معاینه فنی در کشورهای آسیایی و اروپایی با حضور مدیران ارشد کمپانیACTIA فرانسه تشکیل شد

صبح امروز نشست هم‌اندیشی درخصوص بررسی روش مدیریت و ساختار مدیریتی مراکز معاینه فنی کشورهای آسیایی و اروپایی با حضور مهندس قیصر مدیرعامل، متولی معاون امور معاینه فنی اتحادیه، دیوید وی‌سیو مدیرعامل و دورانل مدیر بازرگانی کمپانی ACTIA کشور فرانسه، غفوری مدیرعامل شرکت پرزان، ابراهیم‌زاده مدیرکارخانه و کارشناسان معاینه فنی اتحادیه؛ در اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور برگزار گردید.

قیصر در ابتدای جلسه ضمن خیرمقدم به مدیران ارشد شرکت ACTIA فرانسه، اوقات خوشی را در ایام اقامت ایشان در کشورایران اسلامی آرزو کرد و از فرصت پیش آمده جهت تبادل اطلاعات درخصوص مراکز و تجهیزات معاینه فنی بین دو کشور ایران و فرانسه ابراز خرسندی نمود و ضمن تشریح هدف برگزاری جلسه، توضیحاتی را پیرامون مراکز معاینه فنی، تجهیزات، ارتقاء و توسعه مراکز، درخواست‌ها و نیازهای مراکز در حال و آینده بیان داشت.

وی هدف از برگزاری این جلسه را ضمن تبادل اطلاعات، آشنایی و دستیابی به تکنولوژی‌های مدرن دنیا در بحث معاینه فنی خودرو براساس استانداردهای جهانی دانست و خواستار تشریح مسایل فنی، چگونگی معاینه فنی، شیوه مدیریت و ساختار مدیریتی معاینه فنی در کشورهایی که دارای مراکز باتجهیزات و دستگاه‌های معاینه فنی خودرو از شرکت ACTIA هستند، شد.

مدیر عامل اتحادیه اظهار داشت در آینده‌ای نزدیک با توجه به اهمیت معاینه فنی خودرو در کشور نیازمند بازنگری و توسعه مراکز موجود می‌باشیم و نیز با درنظر گرفتن فرسودگی سیستم‌ها و تجهیزات معاینه فنی باید برای این دستگاه‌ها عمر فرسودگی مفیدی تعیین شود که پس از گذشت زمان تعیین شده، سیستم‌های مذکور از رده خارج شده و نیاز به تعویض باشد؛ لذا ما برای تهیه این تجهیزات به دنبال یک نظام و استاندارد واحد بوده و نیازمند تعامل با کمپانی‌ها و شرکت‌هایی هستیم که براساس استاندارهای مورد تایید در کشور ایران تجهیزات خود را تولید نمایند و قطعا دستگاه‌ها و سیستم‌هایی مورد قبول ما واقع می‌شود که از امنیت اطلاعات کافی برخوردار بوده و تابع استانداردهای لازم باشد تا ضمن بالا بردن ایمنی و کاهش آلایندگی از تخلفات تا حد امکان جلوگیری به عمل آید.

سپس متولی معاون امور معاینه فنی اتحادیه ضمن خوش‌آمدگویی، در استفاده از تجربیات ارزنده کشورهای پیشرفته درخصوص برقراری امنیت اطلاعات از سرورها و تجهیزات Test Line مراکز معاینه فنی به سیستم مرکزی سیمفا تاکید نمود و اذعان داشت با توجه به اهمیت ارتقاء امنیت سامانه سیمفا جهت جلوگیری از بروز تخلفات احتمالی می‌توان از برنامه OTC LAN که یکی از جدیدترین پروتکل‌های امنیتی انتقال داده‌های معاینه فنی در کشورهای پیشرفته می‌باشد استفاده نمود. این برنامه به نهادهای نظارتی این امکان را می‌دهد تا اطلاعات خوانده شده از دستگاه‌های معاینه فنی را به صورت رمزنگاری شده دریافت نمایند به طوری که امکان انتقال این اطلاعات با زیرساخت‌های خاص شبکه‌ای با امنیت بسیار بالا فراهم آمده است.

در ادامه دیوید وی‌سیو مدیرعامل شرکت ACTIA فرانسه ضمن معرفی شرکت و برنامه‌ها و تجهیزات، کشورهای آسیایی و اروپایی استفاده کننده از تجهیزات و برنامه و روش‌کاری معاینه فنی خودرو در مراکز این کشورها را تشریح نمود و توضیحاتی درخصوص مراکز معاینه فنی سیار در دنیا ارائه نمود.

پایان جلسه با تبادل نظر به نقاط ضعف و قوت دستگاه‌ها پرداخته شد و کارشناسان معاینه فنی اتحادیه سوالات فنی، ایرادات و درخواست‌های خود را درخصوص تجهیزات، دستگاه‌ها و سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری معاینه فنی خودرو با مدیرعامل شرکت پرزان و مدیران کمپانی ACTIA کشور فرانسه مطرح نمودند.

 اثرات لغو تحریم ها: