--->

بازگشت به لیست
احداث بندر خشک در فاصله دو کیلومتری بندر نوشهر

احداث بندر خشک در فاصله دو کیلومتری بندر نوشهر

نوشهر - مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران گفت: امکان احداث بندر خشک در فاصله دو کیلومتری بندر نوشهر وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیاوش رضوانی ظهر شنبه در نشست مشترک و اقتصادی مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران، فرماندار نوشهر با استاندار آستراخان روسیه در بندر نوشهر افزود: امکان احداث بندر خشک در فاصله دو کیلومتری و تمایل سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در این بندر و ظرفیت پنج میلیون تن و ۴۰۰ هزار مترمربع و آبخوری ۵ متر باعث توجه ویژه این بندر شده است.

وی اظهار داشت: بندر نوشهر دارای هفت پست اسکله، یک اسکله رورو و خدماتی، یک اسکله تجسس و نجات و اسکله نفتی است که ویژگی بندر نوشهر را افزایش داده است.

رضوانی گفت: ۹۰ هزار مترمربع انبار روباز، ۷۰ هزار مترمربع مسقف، ۳۳ هزار تن سیلوی غلات و وجود ترمینال مسافری و اسکله و سالن در این ترمینال باعث می‌شود تا تردد مسافران به سهولت صورت بگیرد که متأسفانه در این خصوص از سوی دو کشور مغفول مانده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران ادامه داد: ۱۷.۵ میلیون دلار در بندر نوشهر سرمایه‌گذاری شده که فرصت مطلوبی برای جذب سرمایه‌گذاری ایجاد کرده است.

وی افزود: استقرار صنایع بسته‌بندی و پایانه اختصاصی صادرات گل و گیاه فرصت دیگر برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی و صادرات محصولات و تولیدات استان مازندران است

وی عنوان کرد: با توجه به ایجاد زیرساخت‌ها لازم در بنادر شمالی کشور در خصوص تخلیه غلات و ترانزیت غلات مهم است

به گفته رضوانی، راه‌اندازی خط مسافری بین بنادر نوشهر و آستراخان و تأمین شناورهای تفریحی و مسافری و ارائه خدمات گردشگری دریایی از پیشنهادها ایران به  هیئت آستراخان خواهد بود.

 

جابجایی بیش از ۴۸۰ هزار تن کالا در بندر شهید باهنر

اقتصاد  راه و مسکن

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از تخلیه و بارگیری ۴۸۲ هزار تن کالای نفتی و غیرنفتی و همچنین افزایش بیش از ۳ برابری صادرات محموله های نفتی در این بندر طی سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد محسنی ضمن بیان این مطلب که بندر شهید باهنر از پایانه های دریایی مناسب در راهگذر ترانزیتی جنوب کشور برای ترکیه، روسیه، آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان و عراق است، اظهار داشت: ۱۲ پست اسکله، دسترسی به آبهای آزاد، نزدیکی به کشورهای حاشیه خلیج فارس، اتصال به کریدور شمال-جنوب از طریق شبکه‌ بین‌المللی جاده‌ای، آبخور مناسب برای پهلوگیری انواع شناورها، بندر شهید باهنر را به یک پایگاه تجاری راهبردی و مهم در منطقه تبدیل کرده است.

وی افزود: این بندر با برخورداری از سالن مسافری بین المللی استاندارد علاوه بر میزبانی از کشتی های کلاس کروز، سالانه پذیرای تعداد زیادی گردشـگر و مسـافر بین المللی است؛ به طوری که سفرهای دریایی خارجی به صورت سه روز در هفته از طریق این بندر انجام می شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به جدیدترین آمار سفرهای دریایی به مقصد کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس نیز گفت: جابجایی ۹ هزار و ۳۵۹ مسافر در مسیر دریایی کشورهای حوزه خلیج فارس و بندر شهید باهنر طی سال جاری به ثبت رسید که ۳۷ درصد رشد داشته است.

محسنی افزود: از ابتدای سال جاری تا ابتدای تیرماه، یک میلیون و۲۱ هزار و۲۲ مسافر از طریق دو بندر شهید باهنر و شهید حقانی که تحت مدیریت این اداره است، جابجا شدند که ۵ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید.

این مقام مسئول ضمن اشاره به عملکرد سه ماهه عملیات جابجایی کالا در این بندر گفت: طی مدت یاد شده، بالغ بر ۴۸۲ هزار و ۶۷۵ تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر شهید باهنر تخلیه و بارگیری شد.

محسنی ادامه داد: از این میزان ۳۲۳ هزار و ۶۹ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و ۱۵۹ هزار و ۴۰۶ هزار تن به کالاهای نفتی اختصاص داشته است که در بخش نفتی ۴۸ درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۳۷۵ هزار و ۴۵۸ تن کالاهای غیر نفتی و ۵۲ هزار و ۵۱ تن کالای نفتی طی مدت مذکور، از این بندر صادر شد که در بخش نفتی ۲۵۴ درصد افزایش داشته است.

به گفته وی، مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتینی، دام زنده، آهن آلات و مصالح ساختمانی از جمله کالاهای صادراتی بوده که از بندر باهنر به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس وکشورهای حوزه اقیانوس هند جابجا شده است.

محسنی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۱۶ هزار و ۶۳۸ تن کالای وارداتی غیر نفتی وارد این بندر شد. وی برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، قطعات یدکی،   پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری از جمله کالاهای وارداتی عنوان کرد که پس طی شدن مراحل قانونی از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از ترانزیت ۱۶ هزار و ۶۰۰ خودرو از طریق این بندر طی سه ماهه نخست امسال خبر داد. وی با اشاره به عملیات تخلیه و بارگیری ۲۲۰ TEU کانتینر طی سال جاری، گفت: در سه ماه گذشته، ۵۶۶ شناور در این بندر پهلو گرفتند که در مجموع ۱۱۷ درصد رشد را نشان می دهد.

محسنی در پایان از صادرات ۲۷۵ هزار و ۵۳۷راس دام زنده توسط ۵۶۶ فروند شناور از طریق این بندر به کشورهای حاشیه خلیج فارس خبر داد که ۱۸۵ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

 

سرمایه گذاری ۸۰۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در بندرخلیج فارس

استانها > هرمزگان

بندرعباس - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بخش خصوصی ۸۰۰۰ میلیارد ریال در بندرخلیج فارس سرمایه گذاری کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از بنادر و دریانوردی هرمزگان، محمد سعید نژاد در بازدید از طرح های عمرانی در دست اجرای بندر خلیج فارس واقع در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت های بانکی هم اکنون ساخت مخازن نگهداری، سیستم انتقال لوله، آتش نشانی و اسکله های پهلوگیری در این بندر در حال اجراست.

وی افزود: تا کنون، ۲۷ شرکت بخش خصوصی در بندرخلیج فارس هشت هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده اند. نفت کوره، بنزین، روغن های پایه و قیر از جمله فرآورده هایی است که از ۱۰ پست اسکله این بندر صادر و ترانزیت می شود.

سعیدنژاد تصریح کرد: در بندر نفتی علاوه بر تخلیه و بارگیری فرآورده نفتی، سوخت رسانی به کشتی های عبوری در تنگه هرمز افزایش می یابد. تبدیل شدن بندر نفتی خلیج فارس به هاب انرژی و سوخت در خلیج فارس از سیاست های اصلی سازمان بنادر و دریانوردی است.

وی با بیان اینکه قرار است از این پس به جای کشتی های ۷ هزار تنی، کشتی های ۵۰ هزار تنی در این بندر تردد کنند، بیان داشت: ظرفیت مخازن ذخیره سازی فرآورده های نفتی در بندر نفتی خلیج فارس با سرمایه گذاری بخش خصوصی از ۳۰۰ هزار تن به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن افزایش می یابد.

 

رفیت تجاری بنادر کشور به ۲۲۰ میلیون تن افزایش می یابد

استانها > مازندران

نوشهر - معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: طبق طرح جامع، ظرفیت تجاری بنادر کشور به ۲۲۰ میلیون تن افزایش می‌یابد.

جلیل اسلامی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: هرچند طبق برنامه جامع، ظرفیت بنادر کشور باید به ۲۱۰ میلیون تن برسد اما به‌راحتی این میزان تا ۲۲۰ میلیون تن قابل‌دسترسی و افزایش است.

وی با اشاره به ایجاد بنادر سبز در کشور گفت: طرح ایجاد بنادر سبز موضوعی قدمی است و طبقان بنادری که در حاشیه رودخانه یا شهری واقع‌شده‌اند نباید مجموعه فعالیت‌هایشان مخرب محیط‌زیست باشد.

اسلامی افزود: مجموعه فعالیت بندر و شهر تاثیرات متقابل دارند واینگونه نباشد که تاثیرات منفی محیطی زیستی داشته باشند.

معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: طبق طرح بندر سبز، آلودگی صوتی، پساب‌های شهری، فاضلاب‌ها و فعالیت‌های مخرب محیط زیستی باید حذف شود.

اسلامی درباره طرح‌های بندری در شمال کشور یادآور شد: پروژه‌هایی که در شمال داریم با سرعت و کیفیت در حال انجام و این پروژه‌ها شامل طرح‌های زیرساختی، حوضچه، سیلو سازی، انبار سازی و غیره است.

وی عملکرد بنادر شمال را ۲۵ میلیون تن اعلام کرد و گفت: رونق تجاری سبب شد تا از این ظرفیت‌ها استفاده‌ای مطلوب داشته باشیم.

در این مراسم با تقدیر از زحمات منوچهر تاتینا، سیاوش رضوانی به عنوان مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی مازندران معرفی شد.

 

بندر شهید رجایی به شکبه جامع اطفای حریق تجهیز می‌شود

استانها > هرمزگان

بندرعباس - معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پیشرفت ۳۳ درصدی طرح احداث شبکه جامع اطفای حریق در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از بنادر و دریانوردی هرمزگان، عباس کمالی اظهارداشت: با راه‌اندازی شبکه اطفای حریق، نیاز بندر شهید رجایی به بخش مهمی از زیرساخت های پدافند غیر عامل مرتفع می شود.

وی بیان داشت: با عملیاتی شدن این طرح، ضمن بالا رفتن ضریب ایمنی برای پیشگیری از حوادث آتش سوزی، این بندر برای مقابله با شرایط بحرانی نیز آماده تر می شود.

معاون مهندسی عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: احداث مخزن۲هزار متر مکعبی، ایستگاه پمپاژ و پست برق در بندر شهید رجایی، ساخت مخزن ۲ هزار مترمکعبی و ایستگاه پمپاژ در زون نفتی بندر خلیج فارس از مهم ترین بخش های طرح شبکه اطفای حریق بزرگترین مجموعه بندری کشور است.

کمالی احداث خط لوله اطفای حریق بندر شهید رجایی و بندر خلیج فارس به طول ۴۷ هزار متر شامل کانال کنی، زیرسازی، لوله گذاری و روسازی مجدد را از دیگر مراحل این طرح عنوان کرد.

وی از اشتغالزایی بالغ بر ۱۰۰ نفر در این طرح سخن به میان آورد و اضافه کرد: این طرح با اعتباری قریب به ۴۴۰ میلیارد ریال از شهریور ۹۴ آغاز شده و قرار است طی دو سال اجرایی شود.

 

جزئیات قرارداد بندری ایران و هند/ فاینانس ۱۵۰ میلیون دلاری هند

اقتصاد > راه و مسکن

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به جزئیات قرارداد با کشور هند برای توسعه بندر چابهار، گفت: فاینانس ۱۵۰ میلیون دلاری در اختیار پروژه‌های بندری قرار می‌گیرد.

جلیل اسلامی در گفتگو با مهر در خصوص توافقاتی که میان ایران، هند و افغانستان انجام شده است، گفت: این قرارداد مربوط به سه سند حمل و نقل میان سه کشور بوده که نخستین قرارداد مربوط به قرارداد سرمایه گذاری هند در بندر چابهار به ارزش ۸۵ میلیون دلار و به صورت BOT و برای مدت ۱۰ سال است.

وی با بیان اینکه براساس این قرارداد تجهیزات پایانه کانتینری فاز یک بندر شهید بهشتی چابهار قرار است توسط شرکت هندی تامین شود، اظهار داشت: همچنین طرف هندی به عنوان بهره بردار و اپراتور در ۱۰ سال از این پایانه بصورت مشترک با شرکت ایرانی بهره برداری می‌کند.

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه سند دوم مربوط به توافقنامه ای است که با بانک هند به امضا رسیده است، گفت: در گذشته این توافقنامه به امضا رسیده بود که ارزش آن ۱۵۰ میلیون دلار بود و الان مقرر شده که این رقم به صورت فاینانس برای توسعه و اجرای پروژه های بندری و دریایی در اختیار ایران قرار گیرد.

اسلامی با به بخش سوم این سند همکاری اشاره کرد و افزود: سند سوم مربوط به تفاهم نامه میان ایران، هند و افغانستان است که برای افزایش ترانزیت و توسعه حمل و نقل دریایی میان این سه کشور با محوریت بندر چابهار منعقد شده است.

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه قرار شده سه کشور در زمینه های بندری، حمل و نقل دریایی، کشتیرانی و سایز زمینه ها با هم همکاری داشته باشند، گفت: این تفاهم نامه به صورت باز تنظیم شده و کشورهای دیگر هم می توانند وارد شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که پس از توافق میان ایران و هند، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این توافق ناقض تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران است، افزود: با توجه به اینکه در پروتکل‌های بین المللی همکاری‌های زیادی به صورت تفاهم نامه و توافق‌نامه های دریایی و بندری مطرح می‌شود، این قرارداد هم در همین راستا است و هدف توسعه تجاری بین کشورها و توسعه زیرساخت‌های بین المللی است.

اسلامی با اعلام اینکه این توافقنامه به ترانزیت از مسیر ایران از طریق هند، افغانستان و آسیای میانه کمک می‌کند، اظهار داشت: به نظر نمی‌آید این قرارداد ربطی به موضوع تحریم‌ها داشته باشد، ضمن آنکه در حال فرآیند اجرایی سازی تفاهم نامه هستیم.

معاون امور بندری و مناطق ویژه در خصوص اینکه این تفاهم نامه چه زمانی به اجرا می رسد، گفت: اقدامات اجرایی در این زمینه میان سه کشور باید تعریف شود و دبیرخانه آن شکل بگیرد که فعلان در حال تهیه این موارد هستیم.

 

ایراد شورای نگهبان به طرح جلوگیری از پرداخت دموراژ رفع شد

سیاست > مجلس

نمایندگان مجلس با اصلاح دو ماده، ایرادات شورای نگهبان به طرح جلوگیری از پرداخت دموراژ (خسارت تأخیر) به کشتی‌ها را رفع کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح جلوگیری از پرداخت دموراژ (خسارت تأخیر به کشتی‌ها) در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

نمایندگان با اصلاح دو ماده از این طرح، ایرادات شورای نگهبان را رفع کردند؛ شورای نگهبان این دو ماده را مغایر اصل ۱۵ قانون اساسی دانسته بود.

بر این اساس مقرر شد سازمان بنادر و دریانوردی و کلیه سازمان‌های مسئول در امر پذیرش ورود و خروج، کشتی موظف است حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون، نماینده خود را در محلی که توسط سازمان بنادر و دریانوردی در بنادر کشور از جمله شهید رجایی، شهید باهنر، امام خمینی، خرمشهر، امیرآباد، انزلی، نوشهر، بوشهر، شهید بهشتی، شهید کلانتری و چابهار تعیین می‌شود، مستقر نماید تا با مدیریت نماینده سازمان بنادر و دریانوردی بدون فوت وقت و به صورت مستمر در طول شبانه‌روز، امور پاسِ کشتی‌ها را انجام دهند.

سازمان بنادر و دریانوردی مکلف است با استفاده از پاسگان (گارد) بنادر به عنوان ضابط قوه قضائیه در محدوده بنادر و سواحل کشور به منظور اجرای آئین‌نامه سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به تأمین امنیت و ایمنی بنادر کشور اعم از مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی و سرزمینی اصلی اقدام کنند.

 

ارتقای جایگاه ترانزیت بنادر سهم تجارت بین المللی را رشد می‌دهد

نوشهر - عضو هیئت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: افزایش سهم کشورمان در تجارت بین‌المللی مستلزم ارتقاء جایگاه بنادر در بخش ترانزیت است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد راستاد بعدازظهر دوشنبه در جلسه معارفه سرپرست جدید اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به جایگاه بنادر شمالی در اقتصاد کشور بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالقوه بنادر استان مازندران در بخش ترانزیت تأکید کرد.

     وی اظهار داشت: افزایش سهم کشورمان در تجارت بین‌المللی مستلزم ارتقاء جایگاه بنادر در بخش ترانزیت است و بنادر شمالی در این مسیر از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

     وی افزود: افزایش بهره‌وری و کیفیت عملیاتی در بنادر موجب کاهش هزینه تمام‌شده حمل‌ونقل کالا و اقبال هر چه بیشتر تجار و صاحبان کالا می‌شود.

     عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: حلقه‌های مختلفی در زنجیره لجستیک باید ارتقاء یابد تا هزینه‌های حمل‌ونقل کالا کاهش یابد لذا همه باید ما در این راستا گام برداریم.

    وی با اشاره به اینکه این‌گونه مسائل در چارچوب طرح جامع بنادر لحاظ شده است، افزود: تأمین امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موردنیاز باید در اولویت کاری مسئولان و کارکنان بنادر کشور قرار گیرد.

     راستاد همچنین رقابت‌پذیری بنادر و موضوع ایمنی دریانوردی را از دیگر دغدغه‌های مسئولان ارشد سازمان بنادر و دریانوردی برشمرد.

     سعید کیا کجوری سرپرست جدید اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران اظهار امیدواری کرد که با حمایت‌های همه‌جانبه مسئولان ارشد سازمان بنادر و دریانوردی و تلاش بیش‌ازپیش کلیه همکاران شاهد تداوم روند رو به رشد فعالیت‌های اداره کل باشیم.

در این مراسم از زحمات و خدمات ۳۰ ساله منوچهر تاتینا مدیرکل سابق بنادر و دریانوردی استان مازندران قدردانی شد. سعید کیا کجوری پیش‌ازاین عهده‌دار سمت معاونت دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران بوده است.

 

۲۶۰ هزار تن کالا در بندر کیش تخلیه و بارگیری شد

کیش - مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش گفت: طی دو ماه نخست سال ۹۵، بالغ بر ۲۶۱ هزارو ۲۲۰ تن انواع کالای نفتی و غیر نفتی در بندرگاه جزیره کیش تخلیه و بارگیری شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از بنادر و دریانوردی هرمزگان، محمد جهانشاهی نسب گفت: طی دو ماه نخست سال ۹۵، بالغ بر ۲۶۱ هزارو ۲۲۰ تن انواع کالای نفتی و غیر نفتی در بندرگاه جزیره کیش تخلیه و بارگیری شد. از این رقم، ۲۲۸ هزارو ۷۲۴ تن کالای غیر نفتی و ۳۲ هزارو ۵۰۲ تن کالای نفتی بوده است.

وی سهم عملیات مربوط به صادرات و واردات کالای غیر نفتی در این بندر را به ترتیب ۴۷۲ تن و همچنین ۷ هزارو ۸۳۶ تن اعلام کرد و گفت: طی دو ماه نخست سال جاری عملیات کابوتاژ ۲۲۰ هزار و ۴۱۶ تن کالای غیر نفتی در این بندر صورت گرفته است.

مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش با اشاره به حمل و نقل خودروهای مسافران از طریق شناورهای لندینگ کرافت نیز گفت: طی مدت یاد شده بیش از ۳۸ هزار دستگاه خودرو از طریق بندرگاه جزیره، جابجا شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۲ درصدی داشته است.

وی مجموع تردد شناورها به بندر کیش طی دو ماه اخیر را ۲ هزار و ۲۸۳ فروند عنوان کرد و افزود: طی این مدت ۲۰۵ هزار و ۷۵۷ نفر مسافر نیز از طریق این بندر جابجا شدند که نسبت به سال قبل ۹ درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول به زیر ساخت های مناسب گردشگری دریایی در این جزیره اشاره کرد و گفت: علاوه بر فعالیتهای مسافری ، ۱۲۰ هزار و ۷۲۰ گردشگر به وسیله شناورهای تفریحی در آبهای ساحلی این جزیره گشت دریایی داشتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۱۱۴ درصدی داشته است.

 

بسته های سرمایه گذاری برای توسعه بنادر استان گیلان تهیه شده است

انزلی- مدیر کل بنادر و کشتیرانی استان گیلان با تاکید بر ظرفیت های گردشگری بنادر استان گفت: بسته های سرمایه گذاری برای توسعه بنادر استان گیلان تهیه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین چراغی در بازدید استاندار گیلان و مدیران ادارات استان از اسکله جدید بندر انزلی که پیش از ظهر پنج شنبه انجام شد با اشاره به ظرفیت های ساخت کشتی در انزلی که آماده واگذاری به بخش خصوصی است اظهار کرد: انبارهایی برای افزایش ظرفیت بندر برای واگذاری به بخش خصوصی مهیا شده است که با فعالیت آن ها، ظرفیت های بارگیری بندر و تخلیه کالا افزایش می یابد.

وی توسعه گردشگری در اسکله جدید بندر انزلی را دارای اهمیت دانست و افزود: بسته سرمایه گذاری گردشگری در اسکله با در نظر گرفتن ساخت هتل و برج موزه دریایی و هتل و رستوران تعریف شده است که به همراه راه اندازی یک شهربازی و همینطور پایانه مسافربری با مبلمان شهر درآن لحاظ شده است.

وی همچنین با اشاره به بندر آستارا و توسعه آن گفت: در هفته دولت، پروژه پست اسکله دوم بندر آستارا به بهره برداری می رسد که با افتتاح آن،  ظرفیت بندر آستارا تا یک هزار تن افزایش می یابد که در مجموع سبب افزایش ظرفیت تا دو میلیون تن می شود.

مدیرکل بنادر گیلان اضافه کرد: همچنین طرحی برای بندر چمخاله لنگرود طراحی شده است که طبق آن، زیرساخت های گردشگری و تخلیه کالا مهیا خواهد شد.

تمامی مناطق ریلی موظف به شناسایی خطرها شدند

با توجه به نقش اساسی ایمنی و ارتقای آن در همه زیرساخت های حمل و نقلی به خصوص بخش ریلی، باید ضمن بررسی الگوهای مختلف كشورهای پیشرفته، در قالب مشخص و تعریف شده ای سیستم مدیریت ایمنی در راه آهن پیاده سازی و اجرا شود.

"معاون وزیر راه و شهرسازی"

به گزارش تین نیوز، محسن پورسید آقایی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن با حضور در جلسه ستاد ارتقای ایمنی ضمن قدردانی از زحمات دست اندرکاران پروژه سیستم مدیریت ایمنی که از سال گذشته به صورت آزمایشی در اداره کل راه آهن آذربایجان آغاز شده است، گفت: با توجه به اینکه این پروژه برای اولین بار در کشور در صنعت ریلی آغاز شده، می تواند به عنوان یک الگو در سایر حوزه های حمل و نقلی کشور مبنا قرار گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه خوشبختانه امروز شاهد عملیاتی شدن پروژه ارتقای ایمنی در بخش ریلی هستیم، گفت: بایستی موضوعات مختلف ایمنی مشخص شود تا ضمن شناخت خطرات بخش ریلی، اصلاحات لازم برای رفع آن انجام گیرد.

او با بیان این موضوع که راه اندازی سیستم مدیریت ایمنی در ادارات کل مناطق ریلی می تواند ارزیابی درستی از خطرات به دست اندرکاران ارائه دهد، گفت: ارزیابی درست خطرهای شناسایی شده در این صنعت، ارتقای ایمنی در بالاترین سطح ممکن را به دنبال خواهد داشت.

آقایی افزود: تمامی مناطق ریلی موظف به شناسایی خطرها هستند تا با تدوین الگوهای خاص، در جهت رفع آن اقداماتی را انجام دهند.

مدیرعامل راه آهن همچنین گفت: این موضوع که همه بر مبنای نظام های ایمنی حرکت کنیم نیازمند صبر و حوصله است که برای این کار، باید قبل از آغاز هر اقدامی در راه آهن ارزیابی ریسک خطر صورت گیرد تا در مقابل خطرات، اقدامات اساسی و زیربنایی انجام شود.

طبق گزارش ارائه شده در روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در ادامه این جلسه علیرضا قنادان، دبیر ستاد ارتقای ایمنی با ارائه گزارشی از روند شروع پروژه سیستم مدیریت ایمنی در اداره کل راه آهن آذربایجان، گفت: از زمان تصویب پروژه یک سال می گذرد و ما پس از مراحل مقدماتی و مطالعات اولیه، اجرای پروژه را به صورت آزمایشی، برای اولین بار از اسفند سال گذشته در راه آهن آذربایجان آغاز کردیم.

او با بیان اینکه در این پروژه 4 مسئولیت اصلی را مد نظر قرار دادیم، گفت: شکل دهی به قوانین ایمنی، حرکت به سمت برنامه و افق چشم انداز ایمنی، نظارت و پایش اهداف و تضمین ایمنی از جمله این مسایل است.

قنادان با بیان اینکه این سیستم برای اولین بار در راه آهن کلید خورده است، گفت: پس از تکمیل مراحل آزمایش این پروژه در ناحیه آذربایجان، آغاز استقرار این نظام مدیریتی در تمامی نواحی راه آهن کشور در دستور کار است.

او ضمن اشاره به اینکه در پروژه فوق خطرها شناسایی و راهکارهای رفع آن ها ارائه می شود، گفت: تدوین و ابلاغ خط مشی ایمنی در راستای تحقق اهداف شرکت راه آهن و ارتقای ایمنی از ارکان اصلی این نظام است تا بر این اساس از صدمات و سوانح پیشگیری به عمل آید.

در ادامه جلسه ستاد ارتقای ایمنی، گزارشی از هدف گذاری شاخص های استراتژیک در برنامه 5 ساله ایمنی و همچنین میزان سوانح ریلی از سال 88 تا 94 و مقایسه آن با کشورهای دنیا ارائه شد.

جلسه ستاد ارتقای ایمنی با حضور مدیرعامل شرکت، قائم مقام و جمعی از مدیران راه آهن برگزار شد .

 

بازديد رئيس سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌‌اي از وضعيت پايانه مرزي سرخس

روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي

 

​معاون وزير راه و شهرسازي و هيات همراه از امكانات و وضعيت پايانه مرزي سرخس بازديد كردند
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي، مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس اين سازمان ضمن بازديد از پايانه مرزي سرخس، عملكرد اين پايانه را مورد بررسي و ارزيابي قرار داد
وي در بازديد از پروژه پل مرزي سرخس با بيان موقعيت خوب اين مرز كه موجب افزايش ميزان ترانزيت كالا از اين مرز شده  گفت
برخي موانع دراين مرز باعث ايجاد مشكلاتي براي رشد ميزان ترانزيت كالا گشته كه اميدواريم با پيگيري‌ها و همكاري‌ با كشور تركمنستان به زودي برطرف شود
مهندس كشاورزيان با اشاره به مزيت‌هاي 24 ساعته شدن مرز سرخس اظهار داشت
رانندگان ترانزيت براي ورود به كشور به جهت تسريع و تسهيل امور مربوطه اين مرز را انتخاب مي‌كنند
وي خاطر نشان كرد : خوشبخانه امكانات خوبي در پايانه مرزي سرخس استقرار دارد و به رغم مشكلات پل مشترك مرزي فعلي ، در سال گذشته 10 هزار و 238 دستگاه كاميون از طريق اين مرز به كشور وارد و 15 هزار و 804 دستگاه نيز خارج شده است، ولي احداث پل جديد كه در حال ساخت است قطعاً در سهولت و سرعت ترددها تاثير خواهد داشت
معاون وزير راه و شهرسازي با اشاره به ملاقات هفته جاري با رئيس گمركات دولتي تركمنستان درتهران روند همكاري‌هاي حمل‌ونقل جاده‌اي بين دوكشور جمهوري اسلامي ايران و تركمنستان را رو به رشد ارزيابي كرد
بر اساس اين گزارش ، مديركل دفترترانزيت و پايانه‌هاي مرزي ، مديركل دفتر فني و امور پيمان‌هاي سازمان و مديركل حمل ونقل و پايانه‌هاي استان خراسان رضوي مهندس كشاورزيان را در اين بازديد همراهي مي‌كردند.

 

كسب رتبه برتر ديگر روابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي

روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي

 

پنجمين دوره  آيين تقدير از سرآمدان روابط عمومي ايران با حضور نماينده مجلس شوراي اسلامي ، اساتيد ، صاحب نظران ، مديران و كارشناسان روابط عمومي كشور با ابتكار عمل موسسه آرمان و با حمايت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي همجنين سازمان ملي استاندار ايران در محل كتابخانه ملي تهران برگزار شد
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي سيد احسان قاضی زاده هاشمی  نماينده مردم فريمان ، سرخس و بخشهاي احمدآباد و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در اين مراسم  با اشاره  بر اهمیت وضرورت ارتقاء جایگاه روابط عمومی ها در کشور  اظهار داشت : در جلسات کمیسیون فرهنگی تلاش می کنیم تا آیین نامه ای برای اصلاح ساختار و  تامین اعتبار و بودجه براي بخش هاي روابط عمومی تدوین تا این آیین نامه به قانون جامعی برای فعالیت های روابط عمومی ها تبدیل شود.
وی تلاش روابط عمومي ها را به عنوان يك ركن اصلي در خدمات سازمانها و نهادها برشمرد و افزود: سرآمدی در روابط عمومی به این مفهوم است که دارای قابلیت خود انتقادی بوده و مقبولیت آن در سازمان و جامعه روز به روز افزایش یابد.
براساس اين گزارش پروفسور باقر ساروخانی پدر علم جامعه شناسی ارتباطات ایران نیز سرآمدی در روابط عمومی ها را عامل مهم توسعه پایدار معرفی کرد وتاكيد كرد : همیشه سرآمدان سازندگان تاریخ هستند که در مسیر رشد و توسعه اجتماع گام بر می دارند.
 
وی یکی از بارزترین مشخصه های افراد سرآمد را داشتن قدرت تبدل دانست به این مفهوم که این افراد و سازمان ها قدرت تبدیل کردن تهدیدها به فرصت ها را داشته باشند و بتوانند آینده نگری و توسل به خود اتکایی تمهیداتی برای رشد جامعه و سازمان را فراهم کنند.
ساروخاني در ادامه به ضرورت ایجاد دوره دکترای تخصصی روابط عمومی در دانشگاه های کشور اشاره کرد و گفت: در این شرایط است که افراد متخصص و سرآمد برای اداره روابط عمومی ها تربیت می شود که توان پردازش و بازسازی شرایط را داشته باشند.
اين گزارش مي افزايد در ابتداي اين مراسم هوشمند سفیدی دبیر پنجمین دوره آيين تقدير از سرآمدان روابط عمومي ايران  انتخاب روابط عمومي هاي سرآمد را در چهار دوره گذشته براي يك رقابت سالم موثر دانسته و ادامه داد : ظرفیت فعلی روابط عمومی ها پاسخگوی نیاز ارتباطي و اطلاع رساني و اطلاع سنجي کشور نیست.
وی ضمن انتقاد از مدل قالب فعلی حاکم بر روابط عمومی های کشورکه الگوی یکسویه اطلاع رسانی و تبلیغات است  گفت: این مدل متأسفانه ابتکار عمل و قدرت ارتباطی را در یک طرف ارتباط که سازمان باشد، متمرکز می کند.
سفيدي با تأکید بر استفاده روابط عمومی ها از الگوی روابط عمومی سرآمد، آن را الگویی متوازن توصیف کرد که می تواند همه جنبه های عملکردی و ساختاری ارتباطی را در سازمان مدیریت کند.
اضافه مي نمايد در اين مراسم معاون سازمان ملي استاندارد ايران و  تني چند از اساتيد دانشگاهي در ارتباط با جايگاه و اهميت روابط عمومي سخناني ايراد نمودند ، همچنين در پايان مراسم نيز به برگزيدگان روابط عمومي هاي كشور از جمله روابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كه بر اساس ارزيابي هاي هئيت داوران حائز كسب  تنديس زرين پنج ستاره سرآمدي شده بود ، اعطاء شد .  ​

 

روابط حمل و نقل جاده اي ايران و تركمنستان در مسير توسعه

روابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي

 

​رئیس گمرك دولتي كشور تركمنستان كه در رأس هيئتي به كشورمان سفر كرده است با معاون وزير راه و شهرسازي در خصوص راه كارهاي رشد و ترقي مناسبات حمل و نقل جاده اي و اقتصادي ديدار و گفتگو كرد
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس اين سازمان در اين ديدار با اشاره به روابط خوب,  جمهوري اسلامي ايران و تركمنستان اظهار داشت : در نشست روساي جمهور دو كشور و توافق به عمل آمده براي افزايش حجم تردد حمل و نقل جاده اي تا سطح يكهزار كاميون در روز ، لازم است براي تحقق موضوع كه در حال حاضر بين ٥٠٠ تا ٦٠٠ كاميون تردد از مرزهاي مشترك صورت مي پذيرد ، تلاش جدي انجام شود كه با توجه به تلاش سفير تركمنستان در ايران افق هاي  مناسب, توسعه روابط ديده مي شود
معاون وزير راه و شهرسازي با تاكيد بر تلاش جهت  جلوگيري از صف هاي طولاني  كاميون ها در مرزهاي مشترك به ويژه در مرز لطف آباد افزود : از دولت تركمنستان  مي خواهيم كه براي روزهاي شنبه و يكشنبه كه گمرك در طرف مقابل نيمه تعطيل يا تعطيل است چاره انديشي نمايد چرا كه توقف و ايجاد صف در مرز ها موجب نارضايتي رانندگان شده و ممكن است براي خروج از نوبت تلاش هاي غير معمول انجام شود كه شايسته نيست و با افزايش پذيرش كاميون ها در مرزها و ايجاد شرايط عادي مشكلات را مرتفع مي سازد
مهندس كشاورزيان فعال سازي گمرك و  مرز باجگيران  را از سوي كشور تركمنستان خواستار شد و گفت: با فعال شدن مرز باجگيران تردد در بين مرزهاي مشترك توزيع و ترانزيت نيز رونق بيشتري خواهد يافت
وي  اقدامات انجام يافته در گمرك جمهوري اسلامي ايران در سالهاي اخير را در راستاي تسهيل سازي ترانزيت و تردد از مرزهاي جاده اي مناسب ارزيابي كرد و تصريح كرد: جمهوري اسلامي ايران آمادگي افزايش حجم تردد كاميون ها بين دو كشور را دارد و با توجه به علاقمندي و استقبال طرف مقابل اين اميدواري وجود دارد
رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي در بخش ديگري از سخنان خود قول پيگيري تسريع در اتمام احداث پل مشترك در مرز سرخس از طريق مبادي ذيربط و پيمانكار مربوطه را داد
بر اساس اين گزارش محمد خان چاكيواف رئيس گمرك دولتي تركمنستان با ابراز خرسندي از سفر خود به ايران و ملاقات ها،  مذاكرات  و تعاملات انجام شده گفت: اتمام عمليات اجرايي پروژه پل مشترك در مرز سرخس تا قبل از پايان سال براي تركمنستان بسيار مهم است چون مقرر است اجلاس بين المللي حمل و نقلي را برگزار نماييم .
وي با اعلام آمادگي كشورش براي افزايش حجم ترددهاي مرزي جاده اي تصريح كرد: در مرزهاي مشترك كاركنان گمرك با اشراف كامل به كاربرد دستگاه هاي ايكس -ري تلاش مي نمايند تا تردد آسان در مرزها برقرار باشد 
رئيس گمرك دولتي تركمنستان ضمن درخواست همكاري بيشتر گمرك كشورمان پيشنهاد فعاليت  ٢٤ ساعته گمرك در مرز سرخس- سرخس را نمود و افزود: در مرز سرخس تركمنستان محدوديت ها را حذف نموده و علاقمند به انجام اين امر در ساير مرزهاي مشترك نيز مي باشد
اين گزارش مي افزايد مدير كل دفتر ترانزيت و امور بين الملل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي ، نمايندگاني از وزارت امور خارجه ،  گمرك جمهوري اسلامي ايران  در تركيب هئيت ايراني حضور داشتند.

 

راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي در راه خدمتي برتر به هموطنان

روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي

 

​نشست تخصصي مديران كل حمل ونقل و پايانه‌هاي كشور با هدف بررسي برنامه‌هاي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي در سال جاري با حضورمعاون وزير راه وشهرسازي درتهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي، مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس اين سازمان با اشاره به موضوع  انتزاع حوزه راهداري از ادارات كل راه و شهرسازي والحاق به ادرات كل حمل‌ونقل و پايانه‌هاي سراسر كشور  اظهار داشت :
به زودي دستورالعمل تدوين شده در اين زمينه توسط وزير راه و شهرسازي به سازمان ابلاغ مي‌شود كه بر اساس آن پيش‌بيني مي‌شود فرآيند نقل و انتقال شامل انتقال كاركنان، تجهيزات، ماشين ‌آلات ، ساختمان‌ها و بودجه و اعتبارات در مدت يك ماه انجام شود
وي افزود: بهترين روش در اين زمينه تدوين و تنظيم اطلاعات مورد نياز به صورت شهرستان به شهرستان مي‌باشد كه جدول گردآوري شده نهايتاً نشان مي‌دهد در هر شهرستان چه تغييراتي انجام خواهد شد
وي در خصوص انتقال نيروها اظهار داشت : در زمينه پذيرش نيروها مقرر است با انتقال آن دسته از كاركناني كه در مورخ 1/7/94 در پست فعلي خود مشغول به كار بوده‌اند، موافقت شود
مهندس كشاورزيان با بيان اين كه با منفك شدن بخش راهداري ، ادارات راه و شهرسازي در شهرستان‌ها كماكان به فعاليت راهداري خود ادامه مي‌دهند ، اظهار داشت
در خصوص مقوله بودجه و اعتبارات نيز بايد مشخص شود وضعيت استخدام و محل دريافت حقوق نيروهايي كه انتقال مي‌يابند، چگونه خواهد بود كه متناسب با اين نيرو بايد بودجه در اختيار داشته باشيم.
رئيس سازمان راهداري و حمل ونقل جاده‌اي با تاكيد بر اين مطلب كه بايد به ادغام راهداري با ادارات كل حمل‌ونقل و پايانه‌هاي استان ها به عنوان يك فرصت براي خدمت به استفاده‌كنندگان از راهها و هموطنان  نگاه كرد، گفت
با توجه به وجود حدود 1400 اكيپ راهداري در سطح كشور، مي توان از گشت‌هاي راهداري ضمن بهره‌گيري جهت نظارت بر شبكه راه‌هاي كشور،به منظور بهبود و ساماندهي وضعيت حمل‌ونقل جاده‌اي نيز استفاده كرد، همچنين شكل‌گيري ادارات كل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي در سراسر كشور، فرصتي بهينه براي نظارت بر وضعيت حمل‌ونقل جاده‌اي در شهرستان‌ها محسوب مي‌شود .
وي ضرورت مديريت و ساماندهي سرمايه‌ها و اعتبارات سازمان را يادآورشد و ابراز اميدواري كرد با برندسازي در بخش حمل‌ونقل جاده‌اي و ايجاد شرايط رقابتي و استانداردسازي، به ايجاد ثروت‌هاي ملي جديد براي كشور، اشتغال زايي براي جوانان و رشد و توسعه كشورمان كمك كنيم
مهندس كشاورزيان با اشاره به ابلاغ آيين‌نامه تاسيس دفاتر شركت‌هاي حمل‌ونقل براي شهرهاي كوچك خاطرنشان كرد: پيش از اين شهرهاي كوچك از امكانات شهرهاي بزرگ همجوار خود در اين زمينه استفاده مي‌كردند كه با تهيه و ابلاغ آيين نامه مذكور تلاش شده با تاسيس دفاتر مربوطه در شهرهاي كوچك خدماتي نظير امكان سوار و پياده كردن مسافران از درب منزل فراهم شود و پيش‌بيني مي‌شود فعاليت هاي مرتبطي نظير گردشگري توسط اين دفاتر صورت پذيرد تا شكل‌گيري آنها داراي توجيه اقتصادي باشد
وي با اشاره به تدوين آيين‌نامه تاسيس شعب شركت‌هاي حمل‌ونقل اظهار داشت
اين آيين‌نامه با تسهيل تاسيس شعبه و نمايندگي به اجراي بهينه طرح همنامي شركت‌هاي حمل‌ونقل كمك مي‌كند و اجراي اين طرح زمينه را فراهم مي كند كه رفته رفته به سمت منضبط ساختن فعاليت رانندگان حركت كنيم
وي با بيان اين كه بررسي تصادفات سال‌هاي اخير حاكي از عدم آشنايي رانندگان با برخي مسيرها بوده است، افزود:
در صورت برندسازي در بخش حمل‌ونقل جاده‌اي زمينه ارزيابي خودروها، رانندگان، خدمات، مهمانداران، تاخير و تعجيل در سفر، ايمني سفر، محل‌هاي توقف، تعهد به حقوق مسافر و ساير شاخص‌هاي مدنظر وجود خواهد داشت و با ارزيابي اين شاخص‌ها، سطح برندها نيز مشخص مي‌شودو خود برندها كنترل‌هاي لازم را بر مشخصات خودرو، راننده، ايمني سفر و ديگر عوامل خواهند داشت و بخشي از نظارت‌ها و آموزش‌هاي دولت كه شايد تاثير مورد انتظار را نداشته است ، به صاحب برند انتقال مي‌يابد
وي ابراز اميدواري كرد با عملياتي شدن طرح همنامي شركت‌هاي حمل‌ونقل و برندسازي ، زمينه ارتقاي سطح سرويس‌هاي شركت‌هاي حمل‌ونقل در بخش جاده اي فراهم شود
مهندس كشاورزيان به ابلاغ دستورالعمل الزام وانت‌بارها به اخذ بارنامه اشاره كرد و اظهار داشت: با اجراي اين دستورالعمل كه با كمك پليس در سطح استان‌هاي كشور پياده‌سازي مي‌شود، وانت‌بارها براي حمل بار ملزم به دريافت بارنامه از شركت‌هاي موجود هستند
بر اساس اين گزارش معاونين حمل‌ونقل، راهداري و برنامه‌ريزي هريك سخناني در خصوص برنامه‌هاي پيش روي سازمان ايراد داشتند و تعدادي از مديران كل ذيربط ستادي و مديران كل حمل و نقل و پايانه ها در خصوص برنامه هاي كلان سازمان به ويژه موضوع ادغام راهداري با ادارات كل و حمل و نقل و پايانه هاي استان ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

 

 
 
 

   

 

20 ميليون و 360هزار تن كالا از مرزهاي زميني و آبي كشور به ساير كشورها صادر شد

روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي

 

​طي 3 ماهه سال 95، در مجموع13 ميليون و 477 هزار تن كالاهاي نفتي و غيرنفتي از مرزهاي زميني و آبي وارد و 20ميليون و360  هزار تن كالا از مرزهاي كشور صادر شده است، كه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ميزان واردات 7 / 6  درصد كاهش  و ميزان صادرات 62 درصد افزايش داشته است.
به گزارش روابط‌عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، فرامرز مداح مديركل دفتر فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات اين سازمان با اعلام اين خبر افزود: از مجموع كالاهاي صادر شده، ميزان يك ميليون و 643 هزار تن كالا از طريق مرزهاي جاده‌اي از كشور خارج و ميزان 471 هزار تن از مرزهاي جاده‌اي به كشور وارد شدند
فرامرز مداح با اشاره به اين كه از مجموع واردات و صادرات سهم جاده 7درصد و سهم دريا 93  درصد مي‌باشد، اظهار داشت: از ميان مرزهاي جاده‌اي كشور، مرز بازرگان با سهم 60 درصدي فعال‌ترين مرز در زمينه واردات كالا به كشور به شمار مي‌رود. پس از آن مرزهاي آستارا و ميرجاوه با 14 و 11 درصد در رده‌هاي بعدي قرار دارند.
وي افزود: عملكرد مرزهاي جاده‌اي در زمينه صادرات كالا از كشور نشان مي‌دهد در3 ماهه اول سال 95، مرز بازرگان با22 درصد در رده نخست و پس از آن مرزهاي ميلك با 20درصد و آستارا با 11 درصد قرار دارند.
مديركل دفتر فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات همچنين اعلام كرد: در 3 ماهه ابتداي سال جاري ، بيشترين تردد ورودي به ترتيب از مرزهاي بازرگان با 65 درصد ، ميرجاوه با 12 درصد و آستارا با 10 درصد بوده است .
وي افزود: بيشترين تردد خروجي به ترتيب از مرزهاي بازرگان با 23 درصد ،ميلك با 19 درصد و دوغارون با 8 درصد بوده است.

 
 
 
 
 

 

بررسی پیش‌نویس دستورالعمل ماده 3 آیین‌نامه اجرایی نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو پس از هشت جلسه تخصصی در کارگروه مربوطه در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به اتمام رسید.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، در آخرین جلسه کارگروه تخصصی کار بررسی پیش‌نویس دستورالعمل مزبور و پیوست‌های آن با حضور اعضاء پایان یافت و مقرر شد آخرین نظرات طی هفته جاری به دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ارسال شود.

طی جلسه آینده اعضای کارگروه متن نهایی را که شامل 59 ماده و 8 پیوست می‌باشد امضاء می‌کنند.

این کارگروه به موجب مصوبه (شماره۱۲۰۶۷۱/ت۵۰۸۹۱هـ مورخ: 1393/10/14 ) با مسئولیت وزارت کشور و عضویت وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان ملی استاندارد ایران و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تشکیل می‌شود.

پیش نویس آیین‌نامه کارگروه ماده 3 آیین‌نامه اجرایی نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو توسط دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و با همکاری دفتر ایمنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور، نمایندگان شهرداری‌های کلان‌شهرها و نمایندگان انجمن‌های صنفی مراکز معاینه فنی در ماه‌های گذشته تدوین شده و طی هشت جلسه در خصوص آن بحث و تبادل نظر صورت گرفته و اصلاحیه‌های صورت گرفته لحاظ شده و بحث در خصوص پیوست‌های آن هم انجام شد.

پیش نویس دستورالعمل ماده 3 این آیین‌نامه پس از تأیید اعضای کارگروه، در قالب یک دستورالعمل از طریق وزارت کشور به استانداری‌ها و شهرداری‌ها برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

 

 

احداث بندر خشک در فاصله دو کیلومتری بندر نوشهر